Dünyada gidemeyeceğiniz 10 gizli yer


10- Mezhgorye
Rusya’daki Mezhgorye kasabasına ve Yamantaw dağına gidemezsiniz. Çünkü bu kasabaya giriş kesinlikle yasak. Bundan dolayıdır ki burada çok gizli işlerin yapıldığına inanılıyor.1,640 metre yüksekliğindeki Yamantaw dağında Amerika tarafından desteklenen bir nükleer tesisin bulunduğu tahmin ediliyor.

http://i1.wp.com/listve…underground16_01-tm.jpg

9-Vatikan’ın Gizli Arşivleri
Vatikan’da bulunan arşivlere ulaşmak da kesinlikle yasak. İstediğiniz belgeleri görebilirsiniz ama oraya gidemezsiniz.Arşiv kısmına şu ana kadar papadan özel izin almış birkaç kişi dışında kimse giremedi ve 1881 yılından beri giriş yasak.

http://i2.wp.com/listve…atican-archives2-tm.jpg

8-Club 33
Disneyland hem çocuklar hem de büyükler için bir eğlence merkezi. Disneyland içindeki her yere girebilme özgürlüğünüz var ama Club 33 hariç. Çünkü bu özel kulübe ancak üyeler girebiliyorlar.Ama üye olmak da o kadar kolay değil.10-30 bin dolar arası bir üyelik aidatının yanında 14 yıl gibi bir bekleme süresi de yaşanabiliyor.

http://i0.wp.com/listve…1/800px-dscn1166-tm.jpg

7-Moskova Metrosu-2
1940 Yılında Stalin tarafından nükleer savaş sırasında kullanılmak üzere Moskova’da yaptırıldığı söylenen Metro-2 istasyonunun varlığı Gizli servis ve Metro yönetimi tarafından ne onaylanmış ne de reddedilmiş.Söylentilere göre ise Metro 2 istasyonu, halkın günlük kullandığı metro hattından çok daha uzunmuş.Metro-2’nin Kremlin, devlet havaalanı ve FSB karargahını birbirine bağladığı ifade ediliyor.

http://i1.wp.com/listve…010/01/mapmetro2-tm.jpg

6-White’ın Centilmenler Kulübü
1963 yılında İtalyan göçmen Francesco Bianco tarafından İngiltere’de kurulmuş özel bir kulüp.”Yağmur damlasının önce hangi cama vuracağı hakkında” gibi absürd konularda bahse bile girilen bu kulübe kadınların girmesi kesinlikle yasak.Erkeklere gelince, buraya üye olabilmek için üye olan ve en az 2 kişi tarafından da kefil gösterilen bir kişinin sizi oraya davet etmesi gerekiyor. Onun dışında eğer çok soylu bir aileden gelmiyorsanız, bu kulübe girme şansınız neredeyse yok.

http://i1.wp.com/listve…/01/400px-whites-tm.jpg

5-Bölge 51
Amerika’nın Nevada bölgesinde bulunan bir askeri üs. Burası havacılık araştırmalarının yapıldığı ve UFO gibi açıklanamayan cisim ve olayların gerçekleştiği bir yer.A.B.D. haritasında da gösterilmeyen bölgeye giriş kesinlikle yasak.

http://i0.wp.com/listve…ea51_warningsign-tm.jpg

4-39. Şube
Kuzey Kore’nin en gizli kuruluşlarından biri. Kuzey Kore’nin kurucusu olan Kim Il-Sung’un ölümünden sonra başa geçen oğlu ve ailesinin paralarını kontrol etmek için kurulmuş bir kuruluş.Hakkında birçok iddia yapılmış.Ancak Kuzey Kore bu iddiaların hepsini reddetmiş olsa da bu şubeye giriş tamamen yasak.

http://i1.wp.com/listve…g_20090903195628-tm.jpg

3-Ise Büyük Tapınağı
Ise Grand tapınakları Japonya’nın en kutsal tapınağı. Bu tapınakta yaklaşık 100 tane mabet bulunuyor. Bu mabetler güneş tanrısı “Amaterasu”ya adanmış.Burada bulunan mabet her 20 yılda bir yıkılıp tekrar inşa ediliyor. Çünkü bu şekilde ölüm ve yeniden doğuş döngüsü tamamlanmış olduğu düşünülüyor. Bu mabetlere sadece Japon imparatorluk ailesine mensup rahipler ve rahibeler girebiliyor.

http://i2.wp.com/listve…1/800px-naiku_01-tm.jpg

2-Mounth Weather Acil Eylem Merkezi
Burası bu listede halka açık olan tek yer ama kesinlikle kimsenin de girmek istemeyeceği bir yer.Özel daire ve yurtlar, sokaklar ve kaldırımlar, kafeterya ve hastane, su arıtma sistemi, santral ve genel ofis binaları, küçük bir göl, kendi toplu taşıma sistemi, TV, haberleşme sistemleri var. Federal Acil Durum Yönetim Ajansı tarafından işletilen – FEMA. Nükleer savaş, sıkıyönetim veya diğer ulusal olağanüstü ilanı durumunda, Başkan, kabine ve İcra Şubesi için bir yaşama alanı olacak.1950’li yıllarda soğuk savaş sırasında inşaa edilen bu yer, halen geçerliliğini koruyor.

http://i1.wp.com/listve…mountweatherfema-tm.jpg

1-RAF Menwith Tepesi
Dünya’nın en büyük elektronik izleme istasyonuna sahip bu bölge İngiliz ordusuna ait.Ayrıca Amerika’ya ait de bir çok uydu bulunuyor. Bu istasyon soğuk savaş sırasında Sovyetler Birliğini izlemek için kurulmuş.Şimdi de terorist saldırılarını izlemek için kullanılıyor ve buraya kesinlikle dışarıdan bir kişinin girmesi yasak.

http://i2.wp.com/listve…71105_menwith2_0-tm.jpg

Ek olarak Trevor Reznik’in paylaştığı bilgi
11-Coca Cola’nın Üretim Merkezi, Amerika Birleşik Devletleri
Coca Cola’nın formülünün çok gizli olduğunu duymuşsunuzdur. İşte bu gizemli havayı katan etmenlerden biri de, Coca Cola’nın kendi üretim merkezine kimseyi sokmuyor oluşu.

 

Reklamlar

Fikriniz varmış,malınız gibi paylaşınız...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s