Yeni Microsft SURFACE TABLET


##TEKNİK ÖZELLİKLERİ##
Windows surcafe RT
Dış 10.81 x 6.77 x 0.37in VaporMg gövde  Koyu Titanyum renkli  Ses ve Güç düğmeleri Depolama 32GB *, 64GB
Görüntü 10.6 “ClearType hd Ekran  1366×768 piksel  16:9 (geniş ekran)  5-nokta multi-touch
CPU NVIDIA T30  2GB RAM
Kablosuz Wi-Fi (802.11a/b/g/n)  Bluetooth 4.0 teknolojisi
pil 31.5 Wh
Girişler Tam boyutlu USB 2.0  microSDXC kartı yuvası  Kulaklık girişi  bağlantı noktası üzerinden HD video  Kapak noktası
Sensörler
Ortam ışığı sensörü  Accelerometer  Jiroskop  Pusula


Windows surface 8 Pro ( Yakında )

Dış
10.81 x 6.81 x 0.53in  VaporMg gövde  Koyu Titanyum renkli  Ses ve Güç düğmeleri
Depolama 64GB * 128GB
Görüntü 10.6 “ClearType Full HD Ekran  1920×1080 piksel  16:9 (geniş ekran)  10-nokta multi-touch
CPU Intel HD Graphics 4000 ile 3. nesil Intel Core i5 İşlemci  4GB RAM-Çift Kanal Bellek Kablosuz Wi-Fi (802.11a/b/g/n)  Bluetooth 4.0 Düşük Enerji teknolojisi
Girişler Tam boyutlu USB 3.0  microSDXC kartı yuvası  Kulaklık jakı  Mini DisplayPort  Kapak noktası
Sensörler
Ortam ışığı sensörü  Accelerometer  Jiroskop  Pusula


Windows 8
Microsoft, Windows 7 ile beraber oldukça verimli ve stabil çalışan bir işletim sistemini piyasaya sundu. Windows 7’nin aldığı geri bildirimler ve ulaştığı satış rakamları da bunu kanıtlıyor. Windows 7’nin sadece bir konuda büyük başarısızlığı vardı, o da dokunmatik arayüze sahip cihazlarda etkileyici bir kullanıcı deneyimi sunamaması. Fare – klavye kombinasyonu için tasarlanmış Windows arayüzü, dokunmatik cihazlarda kullanıcıları sıkıyordu. Windows 8’de karşılaşacağımız en büyük yenilik dokunmatik cihazlarda gelişmiş bir dokunma deneyimi sunan Metro arayüzü olacak. Windows 8 ile beraber hayatımızda başlat menüsü kalkacak. Artık Metro arayüzü başlat menüsü yerine geçecek.
Windows 8 Masaüstü
Windows 8’in Metro arayüzüyle gelen başlat menüsü

Windows 8 ile beraber SkyDrive entegrasyonu üst seviyede olacak. Kişisel bulut alanınızda pek çok veriyi saklayabileceksiniz. Tabi Store’u yani online yazılım mağazasını unutmamak lazım. Artık Windows 8 ile beraber hayatımıza uygulama marketi de giriyor. Uygulama marketi sayesinde internetten uygulama aramamıza gerek kalmayacak.
Internet Explorer 10’u kullanacak olan Windows 8 ekosistemi, IE9 ile gelen hızı, daha kolay kullanımla harmanlayacak. IE10 oldukça basit ve yenilenmiş bir arayüzle karşımızda olacak. Tabi Live ve Bing senkronizasyonuyla. Facebook’ta mesajlaşmaya hepimiz alıştık, artık MSN’i az kullanıyoruz diyenler, Windows 8’den sonra Live Messenger’ı epey etkin olarak kullanmaya başlayacaklar.
Windows 8 ile hayatımıza gelecek olan en büyük yenilik, x86 platformuna göre her gün yükselen ARM işlemcilerinin desteklenecek olması. Windows 8 RT ile ARM tabanlı cihazlar desteklenecek.

Peki Windows 8 RT’deki farklılıklar neler?
Windows 8 RT, ARM destekli yazılım diye özetleyebiliriz. Tablet almak isteyenler fakat hala tabletlerin bilgisayarda yaptığım işleri yapamıyor diyenler için birebir gibi gözüküyor. Windows 8 RT, ARM sistemlerde PC deneyimi yaşamamızı vaad ediyor. Metro tasarımıyla yenilenmiş Office 2013 ile entegre olarak gelecek olan Windows 8 RT, gömülü olarak üreticilere satışı yapılacak.
Intel ve AMD işlemci kullanım zorunluluğu Windows 8 RT sayesinde kalkıyor. Artık akıllı telefon ve tabletlerdeki işlemcilerle de Windows keyfini yaşayabileceğiz. Görünüş olarak aralarında pek farklılık olmayacak sadece x86 için yazılan uygulamalar, ARM’da çalışmayacak. Bu uygulamaların ARM için yeniden derlenmesi gerekiyor. Microsoft, Visual Studio’da bunun için kolaylık sağlayacağını açıklamıştı.
Yeni işletim sisteminin belki en ilginç deneyimi tablet üzerinde olacak. Firmanın Surface adını verdiği yeni tableti ile ortaya çıkan görüntülere bakacak olursak çok farklı bir kullanım söz konusu. Aynen bilgisayarda olduğu gibi çalışma yapılabileceği için Windows 8, klasik tabletlerden farklı bir kullanım tarzı getiriyor. Bu da özellikle tableti ve bilgisayarı ayrı ayrı kullananların tek bir cihazla bütünsel işevlere kavuşacağı anlamına geliyor.


RESİMLER


Reklamlar

Fikriniz varmış,malınız gibi paylaşınız...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s